JSME V ZAHRANIČÍ

SVĚTY ČESKÉ ANIMACE
THE WORLD OF CZECH ANIMATION
TSJEKKISK ANIMASJONSVERDEN

Místo konání: kulturní a komunitní prostor Salt v Oslu, Norsko
Termín: duben  – květen 2023
Cílová skupina: široká veřejnost s akcentem na místní mladé publikum, zájemce o animovaný film a kulturu obecně.

Projekt se po zastávce v Ostravě přesunul do Osla, kde jsme získali zajímavý prostor v samém centru Osla (přímo naproti světoznámému Munchovu muzeu) a kde se přirozeně sdružuje  mládež dychtící po kulturních zážitcích (film, hudba, divadlo, výstavy). Ve známém a hojně navštěvovaném kulturním a komunitním prostoru Salt jsem v části Pyramida uspořádali přehlídku českých animovaných filmů, výstavu české Síně slávy a animační workshop. V průběhu dubna a května tak mohli  návštěvníci z Osla shlédnout jak naši výkladní skříň české animace (Pojar, Týrlová, Trnka), tak současnou nastupující generaci (Bubeníček, Miklínová, Kascheeva ad.). V červnu 2023 jsme projekt ukončili a převezli zpět do Ostravy, kde je uskladněn na půdě Ostravské univerzity.

Přínos pro cs: výstava seznámila mladou generaci v Oslu o naší vynikající animované tvorbě, jež dosáhla celosvětového významu a jejíž tvůrci proslavili Českou republiku (resp. tehdejší Československo) po celém světě.
Přínos pro obor: propagace české (československé) animované tvorby v celé její šíři od počátků po současnost v Norsku a posílení zájmu o mezinárodní spolupráci prostřednictvím realizace dalších animačních workshopů,které bychom v budounosti rádi uspořádali v půdě Oslo Cinematheque.

LETÁK KE STAŽENÍ

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram