Přednáška pro školy

 

PROJEKCE FILMU/ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ S PŘEDNÁŠKOU A DISKUSÍ

 

 

 

 

Součástí OKOfestu v městkých částech pražských jsou také projekce tématických filmů a uvedení divadelních představení, které reflektují problematiku duševního zdraví. Skrze umělecký zážitek tak dochází k prohloubení vnímání tématu. K tomu přispívá také navazující přednáška a diskuse, do které jsou diváci aktivně zapojeni.

Sledování příběhu vyvolává emoce a pokud se divák ztotožňuje s ,,hrdinou,, má to pozitivní dopad i na pochopení jeho osudu, motivací a konání. Je důležité vnímat fakt, že za každým z nás se skrývá složitý příběh, a proto je potřebné chovat k sobě za každých okolností toleranci, úctu a empatii.

20. 11. 2019 KD Kyje

Studenti několika ZŠ z Prahy 14 měli jedinečnou možnost shlédnout v rámci festivalu duševního zdraví OKO – mobilní komunitní centrum v KD Kyje film Narušitel systému (debut německé režisérky Nory Fingscheidt . Příběh malého děvčete, které kvůli svému traumatu z dětství a nedostatku lásky trpí nezvladatelnými projevy vzteku, zasáhl vnímavé publikum do hloubky.
Přesvědčila nás o tom diskuse, která po promítání otevřela důležitá témata duševního zdraví. Máme radost z mladé generace, která je vědomá a umí diskutovat. Děkujeme Film Europe CZ za vstřícnost při poskytnutí práv k promítaní tohoto jedinečného filmu. Velké poděkování patří Úřad MČ Praha 14 a KD Kyje.

Film: Narušitel systému
Berlinale 2019, Hlavní soutěž; Stříbrný medvěd/ Cena Alfreda Bauera pro film, který otevřel filmové tvorbě nové perspektivy

Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce. V hlavní roli filmu ubíhajícím v tempu podobně intenzivním jako hrdinčiny emoce podává autentický výkon Helena Zengel. Film získal Stříbrného medvěda/ Cenu Alfreda Bauera pro film, který otevřel filmové tvorbě nové perspektivy. Zdroj: www.filmeurope.cz

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram