OKOFEST, VOL. 10 – ODŽÍT – PŘEŽÍT – PROŽÍT?

 

Festival o duševním zdraví vás zve na přednášku a diskusi do městské knihovny na Smíchově 10. 9. 2020 od 16. hodin.

 

 

PÉČE ZE VŠECH SIL

Jak nevyhořet na mateřské dovolené

Jsou na mateřské dovolené, mají zdravé děti, víceméně spokojené manželství. Přesto jsou věčně nevyspalé, unavené, často pláčou. Některé z nich pak s nepřítomnými pohledy bloumají po nákupních centrech. Žen, které postihne na mateřské dovolené syndrom vyhoření, je čím dál víc.

„Chtěla bych mít chvíli klid, řekla jsem si pro sebe. A pak to ticho, klid a tma opravdu přišly. Omdlela jsem,“ popisuje pětatřicetiletá Blanka Horešovská, jak se u ní před šesti lety poprvé projevil syndrom vyhoření. Tehdy měla doma dvouapůlletou dceru a tříměsíční mimino. Dnes už má děti tři, k tomu chová desítky želv a je jí o moc líp. Cesta k psychické pohodě ale nebyla snadná. „Doktoři – místo aby mě pořádně vyslechli – mi diktovali, jak mám žít. Říkali mi třeba: jste vyhořelá, protože s vámi dcera spí v posteli. Dnes je jí osm a půl, v posteli se mnou spí pořád, a vyhořelá nejsem.“

Diskuse se zúčastní také psycholožka Eliška Kodyšová, která se s příběhy vyhoření setkává ve své praxi, ale má i vlastní zkušenosti z doby, kdy se jí během čtyř let narodily tři děti.

Moderuje: Lucie Fialová

Vstup zdarma

 

FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA

Letní měsíce lákají k procházkám Prahou. Zavítejte za námi od 3. 8. do 15. 9. 2020 na Prahu 5. Fotografickou výstavou jsme tentokrát umístili na fotogenické místo před kostelem sv. Václava(Štefánikova, Praha 5 – Anděl).

Fotografická výstava a OKOfest vol. 10 je pořádána pod záštitou starostky MČ Praha 5 paní Mgr. Renátou Zajíčkovou a radním pro Prahu 5 panem JUDr. Petrem Lachnitem.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram