Workshopy pro veřejnost

 

Fotografický workshop FOTO – OKO – MŽIK

15.2. 2020, 12:30 – 18:30

Café Na půl cesty, park Na Pankráci, Praha 4

Workshop se uskutečnil v sobotu 15.2. 2020 v Café Na půl cesty v parku Na Pankráci od 12:30 – 18:30 hod. Součástí byla i fotografická soutěž. Představujeme vám vítězné fotografie a vítězné série fotografií. U sérií byl kladen důraz na koncepci, u jednotlivých snímků pak provedení a originalita.

FOTO SÉRIE

1. místo
2.místo

 

3.místo

 

Speciální cena

 

FOTO JEDNOTLIVÁ TÉMATA

 

 

Workshopy jsou otevřené všem zájemcům na různých úrovních. Nezáleží na tom, jestli jste začátečníci, anebo se fotografii již věnujete, jestli fotíte na fotoaparát, anebo na mobil. Sandra Sedlecká nás zve do kouzelného světa fotografie. Každý si odnese obohacující zážitek a také několik vlastních snímků. Důležité je sdílet své zkušenosti a dozvědět se pár nových triků a prožít čas společnou tvorbou.

 

Program fotografického workshopu 15. 2. 2020:

Workshopy realizované pro OKO – MKC jsou zdarma.

12:30- 13:00 úvod a přivítání Klára Jakubová a Michaela Všetečková (koordinátorky OKOfestu – www.okocentrum.cz)

13:00- 14:00 Sandra Sedlecká – fotografka (fotografie jako médium, tři nezbytné pojmy a jejich vzájemné vztahy, bez kterých nelze správně exponovat – ISO, čas a clona, pravidla kompozice, hloubka ostrosti, barevnost, svícení, hravost ve fotografii, fotografování s chytrým telefonem, triky)

14:30- 15:00 techniky a témata tutorů OKO festu – ukázky a inspirace různých přístupů

15:15- 15:30 zadání témat workshopu v terénu – vytvořit 5 fotografií na vylosovaná témata

15:30- 16:30 aktivní focení v terénu

16:30 -16:45 odevzdávání fotografií

16:45 -17:30 Henrich Žucha – praktické ukázky svícení, focení portrétů, možnost vyzkoušet si profesionální techniku / mezitím probíhá zpracování výsledků – fotografování na zadané téma

17:30-18:30 prezentace a zhodnocení nafocených fotografických cyklů, rozdání cen a zadání úkolu na další setkání v březnu

Workshop proběhnul jako součást OKOfestu vol. 8 v městské časti Prahy 4, jehož organizátorem je Art Movement. 

Fotografický workshop jsme realizovali ve spolupráci s Café Na půl cesty a organizacemi Greendoors a Eset Help.  

Sandra Sedlecká a její Libeňský ateliér:

O fotografii se zajímá od dětství. V roce 2016 se rozhodla svou radost z fotografie předávat dál formou workshopů analogové i digitální fotografie a také sdílet s lidmi temnou komoru a ateliér v Libni. Začátkem roku 2020 začala připravovat také workshopy pro lidi se zkušeností s DN, které realizuje společně se spolkem Nejsem psychopat z.s. za asistence peer konzultantů a magistry psychologie. Za možnost workshopy realizovat je vděčná také organizaci Greendoors, která ji pomohla zrealizovat veřejnou sbírku. Tentokrát Sandra připravila workshop ve spolupráci s organizací Art Movement, která pořádá festival duševního zdraví po různých městkých částech Prahy. A jaký má Sandra vztah k fotografii?

,,V dospívání mi pomáhala se odreagovat od nepříjemných stavů, které, jak se později ukázalo, má na svědomí hraniční porucha osobnosti. I když jsem nevěděla kudy kam a nemohla se rozhodnout, jakou cestu si vybrat, fotografie mě nikdy nepřestala zajímat. Postupně a pomalými krůčky jsem se vzdělávala v oblasti fotky samostudiem a ve spolupráci s profesionálními fotografy, kterým jsem koukala “přes rameno”. Fotografie je pro mě způsob, jak na chvíli zpomalit čas a uklidnit mysl.“

 

 
 

Workshopy OKO I. / 2017 – 2019 /

 
 
Poslední měsíc v 2018 a poslední Animační workshop byl pro děti a s Vánoční tématikou!  Jak děti interpretovali otázku “ Na co myslíš když se řekne Vánoce“,  shlédněte níže! 
 
 
            
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I srpnu se animovalo s Adé Anejde, která je i přes duševní úskalí aktivní Vjkou v rámci projektuLunchmeat  a umělkyní, nejen v rámci Skupiny F .  
Animační dílny se tentokrát zůčastnili převážně dospělí, velmi hraví talenti! Jejich díla ke schlédnutí níže !
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V dubnu 2018 se uskutečnila animační dílna, s Adé Anejde, která je i přes duševní úskalí aktivní Vjkou v rámci projektu Lunchmeat  a umělkyní, nejen v rámci Skupiny F . Animační dílna „nejen pro děti“, byla nakonec navštěvována spíše mladšími zájemci, ale na kvalitě výstupů to nějak neubralo, ba naopak !
Fotodokumentace a výstupy najdete níže !
 
 
Únor 2018 a my animujeme světlem !!! Terapeutické kreslírna světlem, v rámci animačního programu, byla vedena umělkyní a grafičkou Ad  a v neposlední řadě za spolupráce Fokus Praha a České galerie . Bylo to zábavné a hlavně uvolňující ! Děkujeme ! 
 
Záznam:
 
 
 
 
 
 
 
V listopadu 2017 proběhly komiksové a animační večery s ilustrátorkou Štěpánkou Jislovou ! Výsledky níže !
 
 
 
 
 
 
Červenec 2017,  v rámci OKOfestivalu vol. 1 – Na stejné vlně, na lodi tajemství, proběhly animační dílny pro děti. Videa z worshopu sledujte níže! 
 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram