DUŠETAJ na ZŠ Barrandov

 

FESTIVAL MEZI KULTURAMI

se konal ve spolupráci se ZŠ Barrandov

 V ÚTERÝ 4. 10. 2022

od 10 – 20 hod

na ZŠ Barrandov / Praha 5 – Hlubočepy, Chaplinovo nám. 1615 /

Co bylo na programu ?

. . .  ponořte se s námi do tajů celého světa  . . .

Žáci zpracovali témata různých kultur vskutku kreativně. Mohli jste si prohlédnout fotoknihu ze školního pobytu na Slovensku, plakáty, které vás zavedly například do Itálie, Vietnamu, Iráku, Řecka, Španělska, Slovenska, Maďarska, Polska či Švédska či video medailonky natočené žáky a žákyněmi 5. a 8. tříd.

Proběhla také výstava žákovských prací, věnovaných soutěži o nejlepší festivalové logo.

Žáci a žákyně ZŠ Barrandov si pro návštěvníky připravili festivalové degustační menu, které potěšilo nejednoho gurmána. Mohli jsme ochutnat afgánskou, španělskou, libanonskou či kanadskou kuchyni. 

Pro žáky 8. a 9. ročníku jsme uspořádali  přednášku, hostem byl rapper / česko -vietnamského původu /Raego, který velmi otevřeně hovořil o svém životě, propadech ale i úspěších. 

Vrcholem celého dne byl koncert rappera Raego a jeho kapely, který se uskutečnil na školním hřišti. Na koncert dorazila celá škola a místní obyvatelé Prahy 5 – Barrandov. 🙂

Celý festival byl zakončen projekcí filmu /Ne/obyčejný kluk, který jsme promítali ve školním kinosále. Poté následovala diskuze s žáky. 

Anotace filmu /Ne/obyčejný kluk 

z roku 2017

Film vypráví fascinující a dojemný příběh chlapce jménem August Pullman. Ve chvíli, kdy August, který se narodil s vadou obličeje, která mu dosud bránila navštěvovat běžnou školu, nastupuje do páté třídy místní školy, stává se tím nejméně pravděpodobným hrdinou.

Přesto jeho odlišnost dokáže probudit v lidech soucit, porozumění, empatii a je krásnou ukázkou toho, že nejdůležitější je přijetí každého z nás – jsme takoví, jací jsme uvnitř ! 

 

Děkujeme moc všem za spolupráci a aktivní zapojení do festivalu – především žákům, pedagogům, vedení ZŠ Barrandov a místním komunitám. 

 

PLAKÁT FESTIVALU KE STAŽENÍ 

PROGRAM FESTIVALU KE STAŽENÍ

SCÉNÁŘ FESTIVALU KE STAŽENÍ 

 

A zde malá ochutnávka toho, jak jsme si celý festival užili. 🙂

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram