Paralelní životy III.

PRACOVNÍ STÁŽE PRO DUŠEVNĚ NEMOCNÉ VE SPOLUPRÁCI SE ŠVÉDSKÝM PARTNEREM

FILMY–STÁŽE– VIDEODOKUMENTACE– EVALUACE

Cílem projektu PARALELNÍ ŽIVOTY III.  je otestovat možnosti využití zážitkových metod při ovlivňování zaměstnavatelů na podporu zvýšení zaměstnanosti u osob ohrožených sociálním vyloučením z důvodu chronického duševního onemocnění ve spolupráci se švédským (ACTIVA) a ČR (FOKUS) partnerem ve 4 regionech ČR (Praha,Středočeský, Plzeňský a Pardubický kraj). Navazujeme na výsledky a předchozí spolupráci s našimi partnery a na úspěšné projekty  Paralelní světy a Paralelní životy I a Paralelní životy II.
V aktuálním projektu mapujeme potřeby zaměstnavatelů při práci s duševně nemocnými a navazujeme spolupráci pro obsazení konkrétního pracovního místa. Z realizace pracovních stáží vznikne dokument o jejich průběhu.

Činnosti projektu PARALELNÍ ŽIVOTY III jsou rozdělené do těchto aktivit:

1. pracovní skupina  

2. příprava filmů a audiovizuální instalace  

3. práce se zaměstnavateli

4. práce s duševně nemocnými

5. pracovní stáže

6. evaluace

Partner Česká republika – Fokus ČR  – www.fokus-cr.cz/index.php

Zahraniční partner – Nadace Activa Švédsko     

        

Realizace:

Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový krátký film o duševním zdraví a zaměstnávání ! Uvidíte v něm zaměstnavatele a osoby se zkušeností s duševním onemocněním, kteří hovoří o svých zkušenostech a potřebách v zaměstnání. Podívejte se na náš youtube kanál a dejte nám vědět, jestli se Vám dokument líbil 🙂

S naší „psychobudkou“ jsme již navštívili velkou řadu míst, ale některá jsou opravdu nezapomenutelná. Tento víkend jsme se s budkou vydali do Bohnic na festival MEZI PLOTY. Děkujeme všem, kteří se za námi zastavili a jsme moc rádi, že se vám naše práce líbí …..:-). Právě probíhají přípravy naší další zastávky. Těšte se již brzy zase „někde“ na viděnou!

 

      

       


V termínu od 15.5.-16.5. můžete naší „psycho-budku“ navštívit na výstavišti PVA v rámci veletrhu FOR JOBS. Pokud chcete získat vstupenku zdarma, neváhejte a obraťte se na nás – s radostí Vám ji poskytneme!! Tak brzy na viděnou 🙂


S naší interaktivní instalací se můžete setkat ve dnech 8.-9.3.2018 na Mezinárodním veletrhu pracovních příležitostí a vzdělávání na pražském Výstavišti. Těšíme se na Vás!!! 


A je to tady! Trailer k filmu do audiovizuální mobilní instalace je hotov. Neváhejte a napište nám, jak se Vám líbí??


Přípravná fáze projektu Paralelní životy III. je v plném proudu. Již brzy se můžete těšit na první návrhy ojedinělé audiovizuální mobilní instalace a řadu dalších informací o vlastní realizaci projektu. Díky, že jste tu s námi!

autor vtipu: MUDr. Milan Hanusek

až někde potkáte tuto upoutávku, určitě se zastavte!                      

        

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram