PRO ŠKOLY

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA pro školy

Rádi byste se dozvěděli něco více o animaci jako takové a o animačních technikách . . .?
 
Nabízíme vám KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY výstavou SVĚTY ČESKÉ ANIMACE.
 
Výstavou Vás  provede odborník na slovo vzatý, který má velké zkušenosti v oblasti animace –             MgA. Zuzana Bukovinskáčlenka naší kurátorské rady a také odborná asistentka v ateliéru Filmová a televizní grafika na pražské UMPRUM.
 

Konají se každé PONDĚLÍ , ÚTERÝ, ČTVRTEK a PÁTEK v době od 9 do 15 hod.               

Obsah komentované prohlídky je přizpůsoben věkové kategorii.
/maximální počet osob na prohlídku je 25/
 
Prohlídka trvá cca 45 – 50 minut
 
CENA: + 50Kč k jednotlivému vstupnému /VSTUPNÉ/
 
 

V případě zájmu si prosím rezervujte termín na info@artmovement.cz

MINI ANIMAČNÍ DÍLNA pro školy

Dílna umožní účastníkům si vyzkoušet realizaci krátkého animovaného filmu v různých technikách, které jsou zaměřeny především na metodu stop motion animace.

Dílny jsou určeny pro žáky a žákyně ze základních škol a studenty a studentky z gymnázií, ale i odborných středních škol a učilišť.

Doporučená věková hranice je od 6/7 let, nejlépe tedy od 1. třídy základní školy.
Dílna posiluje kompetence stanovené v RVP pro daný typ škol, včetně nově dosazené kompetence digitální. V souladu s požadavky v různých vzdělávacích oblastech RVP (ZV) a RVP (G) nabízí uplatnění v oblasti „Umění a kultura“ – VÝTVARNÁ VÝCHOVA a zejména pak pro doplňující vzdělávací obor “FILMOVÁ/AUDIOVIZUÁLNÍ VÝCHOVA”.

Pro rezervaci termínu a třeba i zadání námětu je možnost se předem dohodnout s koordinátorem dílen na kontaktu: martin.peroutka@aeroskola.cz

Třída při počtu nad 15 dětí bude rozdělena na 2 skupiny, kdy jedna si projde výstavu a pak přijde na animační dílnu. Druhá skupina naopak. Minimální počet je 10 dětí.

Termín, čas a cena za osobu
středa až pátek dopoledne, dílna v trvání 1,5 až 2 hodiny – 100 Kč (Celková cena na osobu je 220 Kč, kdy 120 Kč je vstupenka na výstavu a 100 Kč je za dílnu).
Pedagogický doprovod zdarma.

Délku trvání dílny lze upravit podle požadavků a možností školy.

Dílny zajišťuje Aeroškola, filmová výchova pro děti, školy a dospělé ve spolupráci s Art Movementem, realizátorem výstavy Světy české animace.

Krátce o výstavě:

Výstava SVĚTY ČESKÉ ANIMACEjejí historie, současnosti i budoucnosti

Animované filmy nás provázejí od dětství, snad proto dokáží kouzelně oživit i jinak neživé věci. Ale co to vlastně animace je, co všechno se dá animovat a kdy vlastně animace vznikla? Jak a díky komu se zrodily všechny ty fascinující pohádky, filmy a večerníčky? Nejen na tyto otázky odpovídá připravovaná výstava SVĚTY ČESKÉ ANIMACE.

Do filmové kuchyně a zákulisí ateliérů pozveme všechny malé, větší i ty největší už od února příštího roku. Hala 17 v historické holešovické tržnici se do té doby změní ve filmovou scénu, jakož i netradiční výstavní prostor, kde vám ukážeme různé animační techniky, optické iluze i historické kamery, řadu originálních kreseb, obrázkových scénářů, loutek, rekvizit, dekorací a ukázky z animovaných filmů i  počítačových her. Provázet jimi budou pochopitelně ti nejzasvěcenější – tedy sami tvůrci, kreslíři, animátoři a vyprávěči příběhů – nejčastěji při besedách, setkáních a workshopech. A na ty nejmenší návštěvníky pak čeká zóna České televize.

Těšit se lze také na projekce 140 českých „Best Of“ animovaných filmů, jakož na originální instalaci nazvané „Cesta českého animátora od minulosti k budoucnosti“. Na té se podílejí významné osobnosti animované tvorby (Jiří Bárta, Pavel Koutský, Michal Žabka, Galina Miklínová, Jan Balej, Daria Kaščejeva, Denisa Grimmová, Kristina Dufková, Noro Držiak a další).

Hlavním kurátorem výstavy je režisér Jan Bubeníček, který aktuálně uvedl do kin celovečerní animovaný film Myši patří do nebe, čerstvě nominovaný na evropského Oscara v rámci 34. ročníku Evropských filmových cen. Spolu s ním garantují ojedinělý projekt filmový dramaturg a pedagog FAMU Jiří Kubíček, scénárista Edgar Dutka a Zuzana Bukovinská.

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram