TOMÁŠ ZUDA – PSYCHOSPIRITUÁLNÍ KRIZE

 

Tomáš Zuda

Psychospirituální krize

,,Vnitřní nespokojenost, nestabilita, něco nám v životě chybí. Spouštěcí události např. ohrožení života, zážitek blízké smrti, smrt blízkého člověka. Spánková deprivace, extrémní zátěž, stres, výrazný sexuální zážitek, užití psychoaktivních látek,“ to všechno mohou být příčiny psychospirituální krize, říká Zuda.

Jiné stavy vědomí, astrální cestování, šamanské cesty, minulé životy.
Nejedná se jen o honbu za zážitky? Na co bychom si měli dát největší pozor?

,,Hlavně na lidi, kteří to vedou. Spousta věcí může lidem pomoci, ale také je poškodit. Druhá věc je, zamyslet se nad tím, jaký je náš záměr, s kterým do toho jdeme. Jestli jsme opravdu otevřeni sebepoznání, nebo zda hledáme pouze potvrzení názoru, který jsme si o dané situaci již dávno udělali,“ říká Zuda.

Co znamená „pracovat na sobě“ ?
A na čem konkrétně bychom měli pracovat?

,,Často bývá podpora psychofarmak nezbytná. Je dobré vyhledat člověka, který není radikál. Myslím tím např. psychiatra, který by nás zasypal práškama a nebo duchovního terapeuta, který by zakázal vyhledat psychiatra a doporučil by prohlubovat daný duchovní zážitek. V psychospirituální krizi se nemůžeme pouštět do žádných technik či hlubších spirituálních zážitků. Pro člověka je nejdůležitější. UZEMNĚNÍ. BALANC. ZAKOTVENÍ VE VZTAZÍCH,“ objasňuje Zuda.

Autor a moderátor: Michaela Všetečková
Foto: Rebeka Simon

Celý rozhovor:

 

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram