Fotografický workshop

 

F O T O G R A F I C K Ý   W O R K S H O P

 

KAŽDOU LICHOU STŘEDU 

 
 
#Workshopy jsou věkově rozdělené:

 

8 – 12 let   / 14:00 – 15:30 hod /

od 12 let     / 16:00 – 18:00 hod /

 
 
u nás v Tusarově 26  #tusarka26
 
LEKCE jsou určeny pro děti od 6 let a jsou ZDARMA !
 

Termíny do konce roku 2022 – 21. 12.

Termíny leden / únor 2023 – 4. 1., 18. 1., 1. 2., 15. 2., 1. 3. 

 

Kouzlo pro každého . . . seznámí účastníky se základy fotografování a s důležitostí světla ve fotografii. Ve dvou skupinách rozdělených podle věku se budou moci účastníci naučit správně používat svou fotografickou techniku, ať už se jedná o kompaktní fotoaparát, zrcadlovku, bezzrcadlovku či mobilní telefon se zabudovanou funkcí fotoaparátu. Učastníci se naučí dívat a vidět, přemýšlet nad kompozicí a hledat kreativní a zábavná řešení.

 

Fotografie je velmi komplexní obor, který není jednoduché vtěsnat do jednorázové lekce, proto cílem fotografických workshopů není obsáhnout vše. Každá lekce bude obsahovat krátký úvod a následně se budeme věnovat tématům, která budou účastníci znát dostatečně dopředu.

 

Mladší skupinu / děti od 8 do 12 let / bude lektor především doprovázet na cestě za objevováním světa skrz hledáček (případně skrz display) a rozvíjet jejich vnímavost vůči barvám, světlu a stínům. Děti si budou moci vyrábět vlastní kompozice, aby mohly bez složitého vysvětlování lépe chápat například hloubku ostrosti.

 

Starší skupina / od 12 let a výš / se naučí základy expozice, základní principy osvětlování svépomocí, základy kompozice, základy barevné skladby obrazu a budou moci rozvíjet své dosavadní znalosti a dovednosti. Účastníci se budou moci teoreticky seznámit s různými fotografickými technikami a styly.
Nahlédnou do historie i současnosti fotografie a seznámí se s tvorbou těch nejdůležitějších osobností české i světové fotografie. S některými autory se budou moci seznámit i osobně v rámci přednášek a diskuzí. Pro nadané účastníky se zájmem o studium fotografie na střední odborné škole, vyšší odborné či vysoké škole připraví nízkoprahové zařízení s lektorem dvakrát do roka speciální konzultace s informacemi potřebnými pro přípravu na přijímací zkoušky.

 

Lektorka – SANDRA SEDLECKÁ  

Sandra se 5 let živí jako reportážní fotograf a 3 roky jako fotograf dopravní tématiky. V současnosti studuje Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě a v poslední době se ve své volné tvorbě zaměřuje na terapii ve fotografii.

 

O fotografii se zajímá už od dětství, kdy si přála mít temnou komoru. To se jí splnilo a svou temnou komoru v pražské Libni sdílí s dalšími nadšenci analogové fotografie. Je spoluzakladatelkou organizace, která šíří osvětu o duševním zdraví a nejraději pozoruje svět skrz hledáček jakéhokoli fotoaparátu.

 

Kapacita omezená – hlaste se na:
tusarka26@artmovement.cz / + 420 728 885 031
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram